آرشيو موضوعات:

کاربرد پرینتر سه بعدی در مدل سازی صنایع دریایی

متخصصین چاپ سه بعدی و مدل سازی صنایع دریایی در مقیاس بالا در شرکت ایتالیاییSuperfici در بندر شلوغ La Spezia مشغول بکارند. این شرکت در سال ۲۰۱۶ توسط طراحان قایق های بادبانی (پائولو نازارو و داویدو تِلِسکی) و مهندس قایق های بادبانی (گیدو زانونی) تاسیس شد. هرچند که آن ها دارای زمینه کاری در صنایع و حمل و نقل بودند، اما هیچ تجربه ای در کار با پرینتر سه بعدی نداشتند. هدف آن ها این بود که به سادگی به پروژه ها و ایده های خود بپردازند.

شروع کار آن ها با کار بر روی مدل سازی های مفهومی بود که در مرحله ساخت کاربرد داشت. بعد از مدتی آن ها به این نکته پی بردند که پرینتر سه بعدی دستاوردهایی بیشتر از ساخت یک پوسته به همراه دارد، بنابراین به دنبال ساخت مدل های دقیق تری بودند که در فرآیند طراحی به مشتریان ارائه شود. به گفته خودشان، در ابتدا اینکه چگونه به طور کارآمد با پرینتر سه بعدی فرآیند مدل سازی را اجرا کنند برای آن ها مشخص نبود، اما در نهایت زمان زیادی لازم نبود تا به این هدف برسند. با توجه به سطح جزئیات مورد نیاز و استانداردهای بالای مورد قبول مشتریان خود، آن ها درجستجوی یک پرینتر سه بعدی با کیفیت بودند که علاوه بر دقت بالا قابلیت کار با طیف وسیعی از فیلامنت های چاپ را داشته باشد. علاوه بر این، آن ها به یک ابزار قابل اعتماد، با کنترل کامل بر پارامترهای چاپ سه بعدی در مدل سازی نیاز داشتند. پرینتر سه بعدی Zortrax M200 عضوی جدید و رضایت بخشی از تیم آن ها شد و تا این زمان رضایت بخشی خود را برای برطرف کردن نیازهایشان حفظ کرده است.

تجربه چاپ سه بعدی ارزشمند با پرینتر سه بعدی زرتراکس

تجربه چاپ سه بعدی ارزشمند با پرینتر سه بعدی زرتراکس
آنچه در مورد رویکرد آن ها نسبت به پرینتر سه بعدی قابل توجه است، نوع نگاه کاربردی آن ها به فن آوری چاپ سه بعدی است. این که شما بتوانید از این فن آوری تنها برای بازسازی اشیا موجود استفاده کنید کافی نیست. آن ها دوست داشتند از چاپ سه بعدی منحصرا به عنوان ابزاری برای اجرای ایده های خود در مدل سازی تکیه کنند، بنابراین همه روش های سنتی دیگر را کنار گذاشتند و به گفته خودشان، در حال حاضر تلاش آن ها بر این است که تا تمام پروسه طراحی و تولید با پرینتر سه بعدی انجام شود. تیم ایتالیایی به خوبی درک کرد که استفاده از چاپ سه بعدی به طور مستمر باعث ارتقاء موقعیت آن ها در بازار می شود و خوشبختانه آن ها توانسته اند به این هدف برسند.

هدف اصلی Superfici این است که فن آوری چاپ سه بعدی را در مدل سازی صنایع ساخت قایق بادبانی معرفی و توسعه دهد. ساخت قایق بادبانی برای کشتی های محلی و معماران دریایی در آغاز راه است و این بهترین روش برای نمایش مزایای چاپ سه بعدی است، زیرا مدل ها به سرعت ساخته می شوند و سبک وزن و البته بادوام هستند. اما مهمتر از همه، درک درست و دقیقی است که چاپ سه بعدی به مشتری ارائه می دهد و در نظر آن ها این مدل ها بسیار چشمگیر هستند. تقاضای محلی بالا برای استفاده از این روش مدل سازی مقرون به صرفه بسیار مناسب است. علاوه بر این، Superfici خدمات و راهنمایی های خود را برای شرکت های کوچک محلی ارائه می دهد. آن ها همچنین همکاری های بسیاری با دانشگاه ها و دبیرستان ها را آغاز کرده اند. همه چیز برای معرفی چاپ سه بعدی و قابلیت های بیشمار آن است.

مدل سازی قطعات با چاپ سه بعدی در صنعت دریایی

تیم آن ها بیشتر بر روی مدل سازی برای صنعت دریایی متمرکز است، اما آن ها چاپ سه بعدی را در زمینه های دیگر نیز مورد استفاده قرار می دهند. به عنوان مثال، ساخت قطعات موقت در مدل سازی های قایق بادبانی FRP که باید این عناصر سبک، صاف و با درجه ای بالا از کیفیت باشند. اشکال خاص که بدست آوردن آن ها در فن آوری های سنتی بسیار سخت است، را می تواند به راحتی با چاپ سه بعدی اجرا کنید. بخش های چاپ شده سه بعدی در مقایسه با چوب سبک تر و ارزان تر از فوم ماشینکاری شده است. علاوه بر این، فرآیند پلیمریزاسیون (بسپارش) نیاز به ماده ای دارد که بتواند بدون تغییر شکل در دمای ۶۰ تا ۷۰ درجه سانتیگراد مقاومت کند و از این رو انتخاب فیلامنت Z-ABS و دیگر فیلامنت های زرتراکس برای این نوع کاربرد ها کاملا مناسب است.

اولین گام در مدل سازی سه بعدی این است که طراحی که را که توسط مشتری ارائه شده، تجزیه و تحلیل کنیم. انتخاب درست بخش هایی از مدل برای چاپ سه بعدی بسیار مهم است، زیرا کارهای زیادی را در طول پردازش و رنگ آمیزی صرفه جویی می کند. مدل سازی برای مقیاس کوچک و آماده برای چاپ سه بعدی با توجه به ضخامت، سطح جزئیات و تحمل اتصالات آماده می شود. قطعات دقیق همیشه به طور جداگانه انطباق دارند تا کیفیت آن ها را تضمین کند. پس از انجام شبیه سازی، طراح پارامترهای چاپ سه بعدی مناسب را انتخاب می کند و پرینتر سه بعدی را بقیه کار را به درستی به پایان می رساند.

پرینتر سه بعدی زرتراکس همراه تا پایان کار

وقتی قطعات با پرینتر سه بعدی چاپ سه بعدی شد نوبت به ساپورت ها می رسد که با بهینه کردن آن ها توسط نرم افزار تخصصی Z-SUITE کار بسیار راحتی است. پس از آن قطعات شسته شده و آماده رنگ آمیزی می شود. اگر قطعات نیازمند سطح آینه مانند نباشد، می توانید قطعه مورد نظر خود را با رنگ نهایی چاپ می کند. پالت رنگ گسترده فیلامنت های ارائه شده توسط پرینتر سه بعدی زرتراکس واقعا کمک کننده است، زیرا رنگ فیلامنت های اصلیZ-ULTRAT یا Z-ABS از نیاز به پس پردازش زیاد و سخت و رنگ آمیزی قطعات جلوگیری می کند. پنجره و دیگر قطعات شیشه ای از مدل معمولا با Z-GLASS انجام می شود. آخرین مرحله شامل جمع آوری مدل و اضافه کردن جزئیات نهایی است. از آنجایی که تیم علاقمند است امور فنی را به حد پرینتر سه بعدی محدود کند، آن ها سعی می کنند از هر روش های سنتی اجتناب کنند.

ادامه مطلب...

از چاپگر سه بعدی ZORTRAX M300 در نمایشگاه AM 2016 اروپا رونمایی شد.

 

ما واقعا از جنب و جوش زیاد شهر آمستردام که در کنار رودخانه آمستل قرار دارد شگفت زده شدیم. اما جدا از دیدن مناظر زیبا ما بر آنچه که در تالار رِی (RAI)، مرکز مهم آخرین فن آوری های تولید افزایشی رخ می داد متمرکز شدیم. برای فراهم کردن انتقال بهترین تجربه چاپ سه بعدی به شما در زمان برگزاری نمایشگاه ما غرفه زُرتراکس شامل یک فضای نمایش و یک آزمایشگاه چاپ سه بعدی را پیش بینی و فراهم کرده بودیم.

رونمایی از M300

باعث خوشحالی است که بگوییم بسیاری از افراد همانند مهندسان، کارآفرینان، طراحان و حرفه ای ها چاپ سه بعدی بودند که همگی مشتاقانه می خواستند آخرین مدل چاپگر سه بعدی جدید ما را یعنی Zortrax M300 را ببینند. این در واقع یک فرصت عالی برای ملاقات، داشتن یک گپ دوستانه و جمع آوری بازخورد ارزشمند شما در مورد محصولات زُرتراکس بود. امیدواریم که تیم ما در مورد اینکه شما چگونه می توانید از محصولات ما بهره مند شوید راهنمایی های لازم را به خوبی با شما در میان گذاشته باشند. عناصری که به طور کامل در اکوسیستم زُرتراکس یکپارچه شده اند و با برنامه های کاربردی در دسترس، فن آوری چاپ سه بعدی را به شما الهام می بخشند.

 

 

ادامه مطلب...
]
Font Preload Font Preload2